İğde Çekirdeği Tozu Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?
150TL üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Kategoriler

13.10.2021

İğde Çekirdeği Tozu Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?İğde Çekirdeği Tozu

İğde en kıraç toprakta dahi meyve verebilen bir ağaçtır. Böyle dirençli ağacın meyvesi de bin derde deva denebilir. İğde meyvesinin içinde bulunan çekirdeğinden elde edilen iğde tozu sağlık ve vücut direnci için faydalıdır.
 

İğde Çekirdeği Tozu Nedir? Ne İşe Yarar?
Zor şartlarda dahi meyve vermeyi başaran iğde ağacının meyvesi farklı bir lezzete sahiptir. Meyvenin kendinden hariç içinde barındırdığı çekirdeği toz haline getirilebilmektedir. Toz haline getirilen çekirdeğe iğde tozu denmektedir. İçeriğinde bulundurduğu zengin vitamin kaynağı sayesinde özellikle kemikler için çok yararlıdır. Kemiklerin gelişimi ve kemik iskelet sistemi rahatsızlıklarında kullanılabilen doğal ürün özelliğindedir.

İğde Tozu Faydaları Nelerdir?

Vitamin açısından zengin bir yapıya sahip iğde tozu, genel olarak kemik sistemi için faydalı dense de genel olarak vücudun tüm yapısına çeşitli faydaları vardır. Özellikle bağırsak sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde çok etkilidir. İğde tozu yararları nelerdir? denildiğinde sırasıyla;
 


İğde Tozu Nasıl Kullanılır?

İğde çekirdeğinden üretilen iğde tozu toz hali le kullanımı doğrudur. İğnenin çekirdeğini yutmak sağlık açısında zararlı olabilir. Mide ve bağırsak problemine neden olabilir. İğde tozu kullanım alanı genel olarak toz halinde yemek ve içeceklere katılarak tüketim şeklindedir. Örnek vermek gerekirse yoğurdun üzerine dökeceğiniz bir tatlı kaşığı iğde tozu ekstra kalsiyum kaynağı olacaktır. Tavsiye edilen kullanımı yemeklere katılarak kullanımdır. Organik ürün satan mağaza ve sitelerden ya da aktar dükkanlarından alarak kullanabilirsiniz.

İğde Çekirdeği Tozu Zararları ve Yan Etkileri

İğde tozu; bağırsak sistemi, eklem ve kemik yapısı ayrıca bağışıklık sistemi için faydalı olmasına karşın iğde çekirdeği tozu zararı vardır mıdır? Var ise nedir iğde çekirdeği tozu zararları? derseniz. Sırasıyla;