İngiliz Tuzu (Epsom Tuzu) Nedir?
150TL üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Kategoriler

14.09.2021

İngiliz Tuzu (Epsom Tuzu) Nedir?Epsom tuzu, magnezyum sülfat olarak da bilinen, içeriğinde magnezyum, kükürt ve oksijen barındıran bir tür inorganik tuzdur. İlk olarak 17. yüzyılda İngiltere’de Londra yakınlarındaki Epsom kasabasında keşfedildiği için epsom tuzu olarak anılmaktadır. İngiliz tuzu ya da acı tuz olarak da bilinir.İlk olarak suyun içerisine karıştırıldığında güçlü bir laksatif etki gösterdiğinden dolayı sıklıkla bu şekilde tüketilirse de, epsom tuzunu kullanmanın birçok farklı yolu var. Banyo suyuna katılabilir, peeling karışımlarına eklenerek el-ayak veya tüm vücut peelingi için kullanılabilir, saç bakım ürünlerinin içine ilave edilebilir. Kısacası hem dışarıdan, hem de içeriden vücudunuzu beslemek için rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik artan epsom tuzlu suyunuzu bitkilerinize dökerek güçlü bir bitki besini de sağlayabilirsiniz.
Tuz, peeling karışımlarında en yaygın kullanılan maddelerden biri. Sıradan deniz tuzu da arındırıcı etki gösterirken epsom tuzu ile cildi ovalamak, faydalı bileşenlerin cildinize nüfuz etmesini sağlayarak daha güçlü bir bakım sağlar.

Duştan sonra tüm vücudunuzu epsom tuzu ile ovabilir ya da haftada 1-2 kez epsom tuzu ile yüzünüze hafifçe peeling uygulayabilirsiniz. Peeling karışımınızdaki epsom tuzu ölü derilerden arınmanıza yardımcı olurken aynı zamanda bolca magnezyum almanızı da sağlayacak. Ovma karışımınızın yanı sıra, cildinizde tonik olarak da epsom tuzlu su kullanabilirsiniz.