Katı Kakao Yağı
150TL üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Kategoriler

28.09.2021

Katı Kakao YağıKatı kakao yağı, kakao bitkisinden üretilen doğal bir yağdır. Kakao çekirdeklerinin preslenmesi ile ortaya çıkan yağdır. Doğal bir yağ olması nedeniyle sağlığa yararlı bir üründür.

Kakao Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kakao yağı doğal kakao bitkisinden elde edilir. Kakao bitkisinin çekirdekleri kabuklarından ayıklanır. Ayıklanmış çekirdekler preslendiğinde ortaya çekirdeklerden süzülen doğal sıvı bir yağ çıkar. Bu yağ kakao yağıdır. Hepimizin bildiği ve en çok kullanıldığı alan çikolata yapımıdır. Çikolatanın ağzımızda erimesi ve o eşsiz lezzeti bırakması katı kakao yağı sayesindedir.

Kakao yağı doğal ürün bir yağ olması nedeniyle oda sıcaklığı olan ortamda katı halde bulunur. Bu nedenle katı kakao yağı demek doğru bir tariftir. Eşsiz kokusu ile insanı cezbeder. Çikolata içinde ve oda sıcaklığında katı halde olmasına karşın ağzımıza attığımızda ya da elimizde tuttuğumuz anda dahi hemen erimesi organik ürün olmasından kaynaklıdır.

Katı kakao yağı kullanım alanı önceleri sadece çikolata endüstrisi olmasına rağmen doğal yağ olması özelliği sayesinde kozmetik endüstrisinde de en çok tercih edilen yağlar sınıfındadır. Kullanmak istenildiğinde herhangi bir aktar dükkanından rahatlıkla bulunabilir. Burada önemli nokta doğal olan, içinde katkı maddesi bulunmayan kaliteli ürün alınmalıdır.


Kakao Yağı Faydaları Nelerdir?

Katı kakao yağı yararları her geçen gün keşfedilmeye devam eden genç yaşlı herkesin kullanabileceği bir ürün olmasını sağlamaktadır. Yağlar doğru kullanıldıklarında vücudun enerji kaynağıdır. Özellikle doğal yağlar örneğin zeytin yağı, tereyağı, hindistancevizi yağı ve tabii ki katı kakao yağı bunlar doğal yağlar oldukları için insan vücudu için faydalıdır. Yeterli derecede kullanılması sağlık içinde önemlidir. Katı kakao yağı faydaları kısaca şöyle sıralanabilir;


Kakao Yağı Nasıl Kullanılır?

Katı kakao yağı kolayca erime özelliği sayesinde dilediğiniz zaman tüketebileceğiniz bir üründür. Pasta, tatlı, evde yapabileceğiniz çikolatalı yiyeceklerde gönül rahatlığı ile ekleyebilirisiniz. Cildinizde nemlendirici olarak kullanacaksanız sıvı hale getirmek için dilerseniz mikrodalga da dilerseniz de benmari usulü eritip direk kullanabilirsiniz. Diğer güzel yanı ise katı kakao yağı elinizde tuttuğunuzda dahi vücut ısınız ile rahatlıkla sıvı hale gelecektir. Cildinizi nemlendirmek veya bronzlaştırmak için vücudunuza bu şekilde kullanabilirsiniz.


Kakao Yağı Zararları ve Yan Etkileri

Her kullanılan üründe geçerli olan kural katı kakao yağı için de geçerlidir. Kararında kullanılmalıdır. Katı kakao yağı zararları ve yan etkileri özellikle aşırı kullanımdan kaynaklıdır. Peki nelerdir bunlar?