Kayseri Pazarı Gilaburu Nektarı 1 Lt Şekersiz - Bitkisel Sular - İçecekler - Aktarmarka.com - Türkiyenin aktar ve doğal ürünler deposu
150TL üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Kategoriler

Kayseri Pazarı Gilaburu Nektarı 1 Lt Şekersiz

Stok Kodu:  B-0569-49
37,00 TL (KDV Dahil)
Sepete Ekle
Hemen Al
Koşulsuz İade Garantisi
150 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo

Kayseri Pazarı Gilaburu Nektarı Şekersiz

Faydaları bilimsel olarak kanıtlanan gilaburu, son yıllarda Türkiye’de de rağbet görüyor. Ekim ayının ilk haftasında hasadı tamamlanan gilaburu, salamura olması için şişelere doldurularak bekletiliyor. Kış aylarında meyvesi ezilen gilaburu tatlandırılarak meyve suyu şeklinde içiliyor.

Gilabuur, Adoxaceae familyasından kırmızı renkli, nohut büyüklüğünde bir meyve veren ağaç türü. Türkiye'nin farklı bölgelerinde "gilabolu, gilaboru, giraboru, kirabolu, frenk üzümü" gibi çeşitli isimlerle anılan gilaburu, içeriğindeki mineraller ve asit dolayısıyla "gençlik iksiri" olarak da anılıyor.

Daha ziyade Kayseri ve civarında yetişir. Bol miktarda su ile yetiştirilir. Acımsı bir tadı vardır. Ekim ayı içerisinde dalından toplanarak yıkanır ve arpa ile birlikte mayalanmak üzere bol su ile şişelenir.

Etiketler;Kayseri Pazarı Gilaburu Nektarı Şekersiz,Aktar Kayseri Pazarı Gilaburu Nektarı Şekersiz,Kayseri Pazarı Gilaburu Nektarı Şekersiz Fiyatları

 

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor